top of page
lukas2_edited.jpg

Lukáš Homola

tanečník,choreograf

Lukáš Homola je absolventom konzervatória Jána Levoslava Bellu v Banskej Bys-trici. Po ukončení štúdia nadviazal na spoluprácu s L.A.B. performance a sloven-ským divadlom tanca. Po krátkej etape v Bratislave vyštudoval bakalársky stupeň odboru pedagogika tanca na HAMU v Prahe. Ako interprét účinkoval vo viacerých tanečných predstaveniach v spolupráci, s ME-SA, VerteDance, Dot504, Alta-art, Bod.y, Articy, Collegium 1704, Cluster unsable...

V roku 2016 bol pri vzniku o.z. tri4 a podielal sa na tvorbe súčasného repertoáru predstavení. 

J.M..jpg

Jakub Mudrák

režisér, dramaturg, hudobný autor

Jakub Mudrák vyštudoval divadelnú réžiu a dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a neskôr ukončil doktorandský stupeň štúdia v odbore divadelné umenie na Akadémii umení v B. Bystrici. Režijne sa podieľal na niekoľkých študentských a autorských inscenáciách Tri sestry (2015), Dvaja (2015), Chlad (2016), Malala (2017), Zo špajzy na intrák (2015) a J/E/AN (2018). V rámci občianskeho združenia tri4, ktorého je členom a spoluzakladateľom, sa dramaturgicky podieľal na tanečných inscenáciách Solus (2015) a Erózia (2017). Ako dramaturg rovnako spolupracoval na projekte e^x (2018) a 3x20 ženy (2019) Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici. V roku 2019 sa ako režisér, performer a zvukový dizajnér podieľal na tanečnej inscenácii Pokrm v spolupráci s choreografom Milanom Tomášikom. Na túto spoluprácu nadviazali aj v tanečnej inscenácii Besi Divadla Štúdio tanca (2021). Venuje sa tak isto tvorbe elektronickej hudby a zvukovému dizajnu. Je členom hudobného zoskupenia Myši na poli, v ktorom sa režijne a hudobne podieľal na dvoch audiovizuálnych projektoch Idiot (2019) a Bratia K. (2020).

IMG_5009.jpeg

David Javorský

výtvarník, spevák, hudobník

David Javorský absolvoval štúdium na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki v Krakove v odbore maľba. V súčasnosti končí doktorandský stupeň na Akadémii výtvarných umení v Banskej Bystrici. Je členom vizuálno- hudobného zoskupenia „Myši na poli“(autorská dvojica David Javorský aJakub Mudrák) v ktorom spieva, hrá na klávesoch a trúbke. K jeho významným projektom patrí participácia vo výstave Johany Kandl v galérii Belvedere vo Viedni, galéria „Dom praczki“ v Kielcach (PL), ale aj na domácej scéne v Turčianskej Galérii v Martine. Vo svojej práci sa aktívne venuje maliarskemu médiu, kresbe, grafickým technikám, animácii a scénografii. 

bottom of page